Gościniec pod Dębem – nasze miejsce na Ziemi

Gościniec pod Dębem – nasze miejsce na Ziemi

Historia tego miejsca jest pełna zwrotów akcji i ciekawych faktów.

My – Bożena i Krzysiek – przejęliśmy funkcjonujące w tym miejscu Gospodarstwo Agroturystyczne w 2007 roku. Agroturystyka posiadała wtedy 3 pokoje przeznaczone dla Gości, a jedynym budynkiem mieszkalnym był dom z czerwonej cegły.


W miejscu, gdzie aktualnie znajduje się nasza Gościnna Restauracja stała spalona do połowy budynku obora, obok niej również zniszczona stodoła.
Zaskoczeniem może byc fakt, iż w miejscu naszej obecnej Recepcji znajdował się kurnik! 🙂

Od strony parkingu mogą Państwo natknąć się na grób gospodarza – Warmiaka, który od 1913 roku zarządzał gospodarstwem. Kiedy do Polski wkroczyły wojska radzieckie, został on pozbawiony życia za usługi, które w czasie wojny świadczył wojskom niemieckim. W jednej z części budynku mieszkalnego był wówczas zakład szwalniczy, a rodzina szyła i naprawiała mundury żołnierzy niemieckich.
Rodzina Gospodarza, po tych wydarzeniach, mieszkała jeszcze na gospodarstwie i zarządzała nim aż do 1975 roku, kiedy to przeprowadzili się do Niemiec, a gospodarstwo zostało przejęte przez Państwo i przekształcone zostało na PGR. W tym czasie gospodarstwo mocno podupadło.

W latach 90-tych Gospodarstwo zostało zakupione przez prywatną osobę, która teren na nowo zagospodarowała.

Gdy Gospodarstwo trafiło w nasze ręce stopniowo przekształcaliśmy pokoje na pokoje z kuchnia do wynajęcia i samodzielnego pobytu Gości.

W związku z sygnałami od Gości, którzy chcieli przyjechać i mieć możliwość skorzystania również z usług gastronomicznych, zdecydowaliśmy się na przekształcenie jednego z budynków gospodarczych na kuchnię z Restauracją, a piwnica została zagospodarowana do celów rozrywkowych.
Rozwój pomieszczeń nastepował sukcesywnie, powstał łącznik, który obecnie znajduje się pomiędzy Restauracją, a Dużą Salą. Służy on między innymi do organizacji szkoleń oraz niewielkich uroczystości.

Kolejnym etapem była renowacja i wykończenie naszej Dużej Sali.

Rok po roku staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Gości. To Wy jesteście motorem naszych działań i inspiracją do kolejnych kroków w rozoju Gościńca.

A jaki jest nasz kolejny krok?? To już niedługo! 🙂